W Kamerunie Dziękowano za Kanonizację Ojca Papczyńskiego

W niedzielę 27 listopada br., w parafii św. Jana Pawła II w Minkama w Kamerunie, gdzie posługują marianie odbyły się uroczystości dziękczynne za kanonizację św. o. Stanisława Papczyńskiego. Uroczystej Mszy św. przewodniczył ordynariusz diecezji Obala, ks. bp Sosthène Léopold Bayemi Matjei. Podczas liturgii do kościoła uroczyście wprowadzono relikwie św. o. Stanisława Papczyńskiego, które zostały zainstalowane w prezbiterium przy obrazie Świętego.

Podczas Eucharystii ks. bp wprowadził w posługę lektora kl. Rogatiena Ntsana MIC oraz kl. Józefa Mukasa Musoni MIC w posługę akolity. Dwaj pozostali klerycy: Christian i Feliks zostali obłóczeni w sutanny. Obrzęd posług i obłóczyn duchowych synów św. o. Stanisława był dla zgromadzonych wymownym znakiem żywotności i kontynuacji misji Zgromadzenia Księży Marian.

W uroczystości uczestniczyli marianie z Ngoya i Atoku, obecny był także ks. Franck Mbida, z diecezji Bertoua, pochodzący z parafii Atok, który seminarium i studia doktoranckie ukończył w Polsce. Obecne były także siostry zakonne, wśród nich Przełożona Generalna i wice generalna Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusowej oraz Siostry Karmelitanki i Siostry świętego Pawła z Chartres. Oprócz osób duchownych w uroczystości uczestniczyła również konsul honorowa Rzeczypospolitej Polskiej w Kamerunie, p. Mirosława Etoga, a także goście przybyli z poza naszej parafii w Minkama. Z Jaunde na uroczystości przybyła kilkunastu osobowa grupa pielgrzymów Legionu Maryi. Na zakończenie Mszy św. wierni uczcili relikwie św. o. Stanisława Papczyńskiego oraz otrzymali pamiątkowy obrazek Świętego.

/